5 Mart 2013 Salı

1Q84-Haruki Murakami

İlk Haruki Murakami kitabımı bitirmiş bulunmaktayım.
Tuğla görünümlü,1256 sayfacık olan kitabımı bitirmenin haklı gururunu yaşıyorum!
Azmettim her yere götürdüm.Minibüste şaşkın bakışlar arasında okudum.Boyun fıtığı riskini göze aldım:)
Öyle böyle bitirdim bu üç kitabın birleşmesinden oluşan tek ciltlik kitabı..
Bazılarınız diyecek ne yani bizde okuduk havan kime:)
Haklısınız ama Tutunamayanları yarıda bırakmanın akabinde bu kitaba başlayınca biraz tedirgindim.Çünkü herkes gibi bende bir kitabı yarıda bırakmayı hiç sevmiyorum:( Herneyse Tutunamayanların benim için zamanı değilmiş demek ki diyor,başka bir bahara erteliyorum kendisini...

Gelelim 1Q84e..
Konusundan bahsetmek niyetinde değilim.Çünkü nasıl etsem de kitabın içeriği hakkında bilgi vermesem bilemedim..Bence süpriz olmalı okumak isteyenler için.Benim yazacağım küçük bir ayrıntı bile tat kaçırabilir bu kitapta..
Kitap kalın gözükse de çok sıkılmadan okunuyor..Bazı yerlerde tekrarlar var ama onlar beni aşırı sıkmadı...Sadece daha az sayfada da anlatılabilirdi sanki bu konu diye düşündürdü..
Birde sonundaki bazı detayların havada kalmasını sevmedim..Genel olarak sevsem de kitabı,aklımda bikaç cevapsız soru kaldı..
Bazı kitapların sonunda ayrıntılar okuyucuya bırakılabilir,hoşta olur ama böylesi kalın bir kitabın tüm detaylara cevap vermesini bekledim sanırım ben:) Bu nedenle belki devamı gelebilir diye de düşünüyorum şu an..
                                                             ve anlamlı arka kapak..

14 yorum:

 1. Bu kitabı taşımadan bitirmek gerek,çok ağır çünkü :)3. bölüm ya da cilt diğer ikisinin tekrarıydı,o kısımda çok sıkıldım.Sonu da çok yavan bitti bana göre.Ama kediler şehri rüyalarıma girecek kadar gerçekçiydi.Okuyup bitirdiğin için tebrik ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kediler şehrinde hemfikiriz.benim içinde aşırı gerçekçiydi çok beğendim o öyküyü

   Sil
 2. tebrik ederim:)) kalın kitap okumanın en kötü yanı da taşıma zorluğu gerçekten. ben de dışarı kitapsız adım atamayanlardanım çünnkü.ben de iki marukimi kitabı okudum ve sonlarından pek mamnun kalmadım senin gibi. cevaplanmamış sorular kaldı kafamda. sanırım adamın tarzı bu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitapsız dışarı çıkınca bir yanım evde kalmış gibi olduğumdan heryere götürdüm. Bu son biraz daha doyurucu olabilirdi bence de. Bir tane daha murakami okumam gerek benimde kıyaslama için;)

   Sil
 3. Hem Tutunamayanlar, hem bu..
  Kütüphanede bekleyen iki tuğla görünümlü kitap.
  Yazmam gereken bir tez, off off:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tutunamayanlar için birşey diyemeyeceğim benimde kitaplığımda beklemede:(
   Tezin içinse kolay gelsin diyorum canım;)

   Sil
 4. Haruki Murakami hastası olarak hala bu kitabı okumadığım için ufaktan utanıyorum kendimden ve okuyanları gördükçe kıskanıyorum. :D Devam kitabının olacağını sanmıyorum ama Murakami'nin huyu değildir. (Belki beni yanıltır, kim bilir? :D) Havada kalan unsurların üstüne bir bardak soğuk su içmek lazım. Diğer kitaplarında da aynı şey oluyor çünkü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendini hazırlamalıyım öyleyse bi dahaki Murakami kitabı için:) suyumu da içeyim ben.

   Sil
 5. Helllaaaall sana valla benim gözümde büyüyen bu yüzden de almadığım bir kitaptır kendisi sen almışşsın okumuşsun da çokk güzelll :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım. Bende kendi kendime hırs yaptım okudum sonunda:)

   Sil
 6. Merak ettiğim okumak istediğim bir kitap yorumun için de teşekkürler güzel yazmışsın

  YanıtlaSil
 7. Ben de merak ediyorum canım bu kitabı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende epey merak sonucu okumuştum tatlım:)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...